Skip Navigation LinksABET

ABET

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün ingilizce lisans programı 2010 yılından günümüze ABET tarafından akredite edilmiştir.

Mühendislik ve Teknoloji Akreditasyon Kurulu (ABET, https://www.abet.org), uygulamalı ve doğa bilimleri, bilgisayar, mühendislik ve mühendislik teknolojisi programlarını akredite eden, ISO 9001:2015 sertifikasına sahip, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

ABET akreditasyonu, bir kolej veya üniversite programının, o programın mezunlarını hazırladığı mesleğin kalite standartlarını karşıladığının güvencesini sağlamaktadır. ABET, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bölgesel olarak akredite edilmiş kurumlar ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ulusal olarak akredite edilmiş kurumlar tarafından sunulan ortaöğretim sonrası, derece veren programları akredite etmektedir.

ABET akreditasyonu isteğe bağlıdır ve bugüne kadar 41 ülkedeki 850 kolej ve üniversitede 4.361 program ABET akreditasyonu almıştır. Her yıl 175.000'den fazla öğrenci ABET tarafından akredite edilmiş programlardan mezun olmaktadır ve milyonlarca mezun, 1932'den beri ABET tarafından akredite edilmiş programlardan dereceler almıştır.

ABET'in üye topluluklarından teknik profesyoneller tarafından geliştirilen ABET'in kriterleri, öğrencilerin deneyimlediklerine ve öğrendiklerine odaklanır. Dünya çapında aranan ABET'in gönüllü hakem değerlendirme süreci, kalite, hassasiyet ve güvenliğin son derece önemli olduğu teknik disiplinlerdeki akademik programlara kritik değer kattığı için büyük saygı görmektedir.

DAÜ İnşaat Mühendisliği programı, yaklaşımı, belirlediği standartlar ve garanti ettiği kalite, daha güvenli, daha verimli, daha konforlu ve daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmeyi hedefleyenlere güven verdiği için ABET'e akredite edilmiştir.

ABET akreditasyonu ile öğrenciler, işverenler ve toplum, DAÜ İnşaat Mühendisliği ingilizce programımızın küresel bir işgücüne girmeye hazırlanan mezunlar yetiştirdiğinden ve kalite standartlarını karşıladığından emin olabilirler.

DAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün ABET akreditasyonu ile ilgili sorularınız var ise, bölüm başkanı ile aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

 https://civil.emu.edu.tr/en/about-us/staff/staff-detail?sid=247&n=eris-uygar

 


DAÜ Web Siteleri